Georgievski godet Gruevskin, VMRO-në e quan Shumadia

INA
INA

22/09/2023

Në mesazhet që janë dërguar mes kryeministrit të tashëm dhe të ish kryeministrit liderit të OBRM-PDUKM, Hristijan Mickovskit dhe Nikolla Gruevskit, ndërhyri Ljubço Georgievski, i cili në kohën e tij ka qen në krye të së njëjtës parti politike.

Georgievski kishte një mesazh për refugjatin që nga Budapesti ndezi pasionet politike në vend:

“Mesazh për Gruevskin: Gjithçka që më bënë mua, tani po të bëjnë ty. Pas tekstit u nis për ta. Vetëm me sa duket ata që ishin besnikë ndaj meje ishin shumë më të shumtë.

Mesazh për OBRM-Shumadia: Ju duhet të bëni një hap shumë të vogël për të ndihmuar liderin tuaj të djeshëm, i cili ju dha pushtetin për njëmbëdhjetë vjet.

Për të ndihmuar edhe pesëmbëdhjetë bashkëpartiakë të tjerë që janë të shtrirë nëpër burgje, përfshirë edhe ata të datës 27.

Të ndihmojmë Maqedoninë në rrugën drejt Evropës”, ​​shkruan Georgievski në Facebook.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6971

Ziadin Sela: Aleancës për Shqiptarët i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

derivate nafta dizeli benzin

Çmime të reja të derivateve të naftës nga mesnata në Maqedoni

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

blerim sejdiu

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

Trajanov

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

INFO

NA NDIQ