Gërçeva: Nuk do të çuditem nëse BDI i blen zgjedhjet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Prill, 2023

Në lidhje me marrëveshjen me Bechtel & Enka, Solza Gërçva shprehet se edhe pse janë rrugët më të lira, do të paguhen shuma të mëdha.

“Kjo Qeveri nuk ndërtoi asnjë kilometër rrugë, ndërsa tani shkon me një mega projekt. Bëhet fjalë për autostradë prej 108 kilometra, mdërsa e gjithë rruga e korridoreve është 700 kilometra. Janë marrë pjesë që janë lehtë për t’u ndërtuar dhe ato do të ndërtohen dhe më pastaj do të paguajnë gazetarë për të mbrojtur projektin”, u shpreh Gërçeva.

Sipas saj, nuk është mirë që ambasadorja amerika ndërhyn në biznis, ndërsa emërimin e Artan Grubi si koordinator i projektit është shaka me opinionin.

“BDI do të mbulohet me para dhe në zgjedhjet e ardhshme nuk më çudit nëse i blejnë zgjedhjet”, tha Gërçeva.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ