“Gërdeci”, Mediu nuk pranon të dëshmojë në SPAK: Do flas në fund të procesit

INA
INA

13/03/2024

Ka përfunduar seanca gjyqësore për “Gërdecin”, ku i pranishëm ishte dhe ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu.

Mediu por dhe dëshmitarët që ishin të pranishëm në seancë nuk kanë pranuar të flasin. Sot në seancë është paraqitur vetëm një dëshmitar Dashnor Çaushi.

Ndërkohë Mediu në një deklaratë për mediat është shprehur se do të jetë në dispozicion që të përgjigjet në fund të këtij procesi.

Mes tjerash ai nënvizoi se e vërteta del vetëm përmes ballafaqimit.

“Nuk e kërkuam vetëm ne, e kërkuan dhe familjarët dhe besoj se kjo është rruga më e mirë e mundshme për faktin se e bën më të plotë procesin në pyetjet që i bëhen këtyre dëshmitarëve dhe përgjithësisht në reflektim gjatë procesit të pyetjes, për t’i shkuar deri në fund të vërtetës.

Dua të theksoj se nëse duan të vërtetën, e vërteta del përmes ballafaqimit. Mendoj se pyetja e përfaqësuesit të kompanisë, do të ishte e plotë nëse ne do dilnim gjatë këtij procesi përmes video-konferencës”-tha ai.

Seanca e radhës për “Gërdecin” do të mbahet më 27 mars.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

bajram begaj

Fitër Bajrami, presidenti Begaj mesazh urimi për besimtarët myslimanë: Zoti ju bekoftë dhe ju udhëzoftë në rrugën e drejtë

edi rama

Kryeministri Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin!

bujar spahiu

“Të rinjtë mos të braktisin vendin! Ndalni dhunën ndaj grave”, mesazhi i kreut të KMSH-së për Fitër Bajram (VIDEO)

ilir-meta

VIDEO/ Meta hipën sërish mbi shtyllë: Përshëndetje për ata që menduan se u ngjita me helikopter

INFO

NA NDIQ