Gerrard është afër emërimit si trajner i skuadrës nga Arabia Saudite

Picture of ina-online
ina-online

01/07/2023

Steven Gerrard raportohet se është në prag të bashkimit të valës së lojtarëve dhe trajnerëvee që po kalojnë në Arabinë Saudite.

Legjenda e Liverpoolit dhe Anglisë ka ri-nisur bisedimet me klubin Al-Ettifaq ditëve të fundit.

Sipas “Goal”, një delegacion saudit udhëtoi në Angli për të folur drejtpërdrejt me Gerrardin në një përpjekje për të finalizuar ardhjen e tij.

Pas bisedimeve në fillim të muajit, hapat e fundit të klubit duket se kanë qenë të suksesshme dhe një rezultat pozitiv pritet në ditët në vijim.

43-vjeçari është pa skuadër që prej tetorit të vitit të kaluar, kur u shkarkua nga Aston Villa.

Steven Gerrard kishte udhëhequr edhe Rangersin, skuadër me të cilën ishte shpallur kampion në Skoci – sezoni 2020/21.

TË FUNDIT
7 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
23 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ