Gërvalla: Me urgjencë është anëtarësimi i Kosovës në NATO

ina-online
ina-online

28/10/2023

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është takuar me senatoren amerikane, Joni Ernst.

Ajo ka shkruar në platformën ‘X’, se gjatë takimit me senatoren amerikane ka diskutuar agresionin e Serbisë ndaj Kosovës.

Gërvalla theksoi nevojën për veprim kundër regjimit të Vuçiqit për të parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm, raporton RTKlive.

Kryediplomatja kosovare tha se është urgjente anëtarësimi i Kosovës në NATO dhe mënyrat për të forcuar partneritetin tonë të fortë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

INFO

NA NDIQ