Gëzohen te Roma, Dybala dhe Pellegrini do të jenë gati për Interin

INA
INA

10/10/2023

Roma ka rikthyer formën e mirë dhe rezultatet pozitive, ku në tre ndeshjet e fundit ka marrë tre fitore, dy nëkampioat dhe një në Ligën e Evropës.

Megjithatë problemi kryesor për Giallorosët mbeten lëndimet e futbollistëve kryesorë.

Aktualisht jashtë shkaku i lëndimeve janë Renato Sanches, Diego Llorente, Tammy Abraham, Chris Smalling, Paulo Dybala dhe Lorenzo Pellegrini.

Abraham nuk do të rikthehet deri në janar, derisa Llorente, Smalling do të jenë të gatshëm për sfidën ndaj Monzës qëdo të zhvillohet pas ndeshjeve të kombëtareve.

Megjithatë një lajm i mirë ka ardhur për tifozët e Romës sa i përket dy yjeve të mëdha, Paulo Dybala dhe Lorenzo Pellegrini.

Dyshja janë të lënduar dhe rikthimi i tyre pritet të bëhet në ndeshjen ndaj Interit e cila zhvillohet më 29 tetor.

Kësisoj kapiteni dhe sulmuesi argjentinas do të humbasin sfidat ndaj Monzës në kampionat dhe ndaj Slavia Pragës në Ligën e Evropës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ