Gigi Buffon vazhdon me Italinë, rinovon kontratën: “Azzurrët, lëkura ime e dytë”…

Picture of INA
INA

04/07/2024

Gigi Buffon rinovon kontratën me kombëtaren. Pas disa ditë reflektimi pas eliminimit të Italisë nga Euro 2024, ish-numri një italian vendosi të vazhdojë rrugëtimin e tij si shef i delegacionit të kombëtares.

Dje në selinë e Federatës në Romë u zhvillua një takim me presidentin Gravina, i cili rinovoi vlerësimin dhe dëshirën për të vazhduar rrugëtimin së bashku.

Buffon: “Do të jap maksimumin tim për kombëtaren”

“Azzurrët janë lëkura ime e dytë, – shprehet Buffon, – jam i lumtur që mund të vazhdoj rrugën si menaxher që filloi pak më pak se një vit më parë në ekipin kombëtar, falënderoj presidentin Gravina për vlerësimin e tij dhe, siç kam bërë gjithmonë në karrierën time, do të jap maksimumin për kombëtaren.

Për më tepër, muajt e fundit kam arritur të marr njohuri dhe profesionalizëm që shpresoj të jetë i dobishëm për zhvillimin dhe forcimin e të gjitha skuadrave italiane”.

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ