“Giornale” zbulon: Familja Agnelli ka vendosur ta shesë Juventusin!

INA
INA

11 Shtator, 2023

Pas 100 vitesh pronësi të Juventusit, familja Agnelli mori një vendim të madh dhe në të njëjtën kohë historik, i cili nuk është gjë tjetër veçse,- sipas një raportimi të Giornale, – të vazhdojë me shitjen e klubit.

Emri Juventus është i ndërthurur me familjen Agnelli dhe anasjelltas, por ka shumë mundësi që kjo marrëdhënie e ngushtë të pushojë së ekzistuari në të ardhmen e afërt.

Të paktën kështu pretendon gazeta “Il Giornale”, ku gazeta milaneze tregon se familja ka vendosur të largohet dhe se tashmë ka nisur procedurat për të përgatitur lamtumirën me klubin.

Juventusi është tani në krizë të qartë dhe në qendër të betejave ligjore, me ish-presidentin Andrea Agnelli që është transferuar në Holandë dhe klubin në prag të kolapsit.

Bilanci është katastrofik, mes humbjeve dhe borxheve, dhe familja dëshiron që, pas një zhdoganimi kontabël, të dalë në treg”, tha burimi, duke shtuar se qëllimi tani është të gjendet një blerës për të udhëhequr “Vecchia Signora” në një epokë të re.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ