Gir: Deklaratat e Xhambaskit nuk përfaqësojnë vlerat e BE-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2023

Lidhur me deklaratat e fundit të euro-deputetit Angell Xhambaski, ambasadori David Gir deklaroi se edhe Parlamenti Evropian dhe MPJ-ja bullgare janë distancuar nga këto deklarata.

“Pretendime të tilla nuk përfaqësojnë dhe nuk mund të përfaqësojnë BE-në”, tha ambasadori Gir.

Lidhur me vërejtjet e djeshme të presidentit Stevo Pendarovski për deklaratën e Xhambaskit, e cila mund të interpretohet si kërcënim, ambasadori Gir theksoi se kjo absolutisht nuk paraqet qëndrim të BE-së dhe nuk pasqyron vlerat mbi të cilat u themelua BE-ja.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ