Gir: Komisioni Evropian shprehu shqetësim se disa nga ndryshimet në Kodin Penal bartin rrezik të uljes së mosndëshkimit

Picture of INA
INA

14/09/2023

Komisioni Evropian e shprehu shqetësimin e tij se disa nga ndryshimet të cilat u bënë në Kodin Penal bartin rrezik të uljes së mosndëshkimit, u përgjigj ambasadori evropian Dejvid Gir në pyetjen e gazetarëve lidhur me ndryshimet në Kodin Penal.

“Mendoj se kjo pyetje tashmë ka marrë përgjigje nga ana përfaqësuesve nga Brukseli”, theksoi Giri dhe shtoi se Komisioni Evropian para disa ditëve tashmë ka bërë disa vërejtje lidhur me këtë çështje.

Siç ka theksuar, Komisioni Evropian sërish ka shprehur shqetësim lidhur me përdorimin e flamurit evropian, që të mundet të mbrohet miratimi i ndonjë ligji.

“Komisioni Evropian përkujtoi në rëndësinë e sundimit të së drejtës në vetë vendin, që ka të bëjë në vetë parimin e mosndëshkimit, në fakt veprat penale që lidhen me atë duhet të adresohen në mënyrën e duhur”, theksoi Giri.

TË FUNDIT
27 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

2 ditë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
10 orë
Vazhdon procesi gjyqësor në rastin e krerëve të UÇK-së
1 ditë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
6 orë
Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut
24 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
2 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
10 orë
Sulmohet ëmbëltorja në veriun e Kosovës, vetëm pse ministri Sveçla piu limonadë
1 ditë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ