Gir: Kushtet në burgjet e Maqedonisë mbeten të këqija

INA
INA

09/11/2023

Duke shtjelluar Raportin e Progresit të Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ambasadori i BE-së në vend, Dejvid Gir tha se raporti konstatoi se kushtet në burgje mbeten të këqija, përcjell TV21. Gir tha se institucionet nuk kanë ndjekur rekomandimet e Komitetit Evropian për Parandalim të Torturës.

“Kushtet në burgje ende janë të këqija, posaçërisht në Idrizovë. Nuk ndiqen rekomandimet e Komitetit Evropian për Parandalim të Torturës”, tha Gir./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ