Giresse fajëson gjyqtarin: Mori disa vendime jo të duhura

Iliria News Agency

28/03/2023

Kombëtarja e Kosovës regjistroi sonte barazimin e dytë me radhë në kuadër të ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024.

Kosova barazoi si vendase në stadiumin “Fadil Vokrri” me Kombëtaren e Andorrës, ku rezultati final i ndeshjes ishte 1:1.

Golashënues te Kosova ishte Edon Zhegrova (minuta e 59’), ndërsa te Andorra golin e barazimit e shënoi Berto Rosas (minuta e 61’).

Pas ndeshjes, për mediat foli trajneri i Kosovës, Alain Giresse, i cili ndër të tjera fajësoi gjyqtarin që mori disa vendime jo të duhura.

“Nuk e kemi gjetur zgjidhjen, pavarësisht organizimit të lojës, na ka munguar diçka në përfundimin e aksioneve. Edhe gjyqtari mori disa vendime jo të duhura”, tha Giresse.

Më tej, Giresse tha se nuk është duke e menduar shkarkimin, pasi që ka ende gjasa për kualifikim.

“Është herët të flitet që ka përfunduar puna. Kemi ende mundësi për kualifikim”, tha Giresse.

Kosova barazoi 1:1 edhe në ndeshjen e parë kundër Izraelit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

endrick

Një ‘ushtar’ i Ancelottit, po përgatit valixhen drejt Arabisë Saudite…

manchester united

VIDEO/ Manchester United përmbys Sheffieldin, Bruno Fernandes ‘heroi’ i ndeshjes

belingam real madrid

Tetë lojtarë nuk e kanë vendin e sigurt te Real Madridi

Modric-800x445

Situata te Reali/ Modriç s’dorëzohet, kërkon edhe një vit, Lunin bën gati valixhet

eros grezda

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

xavi

E konfirmon zëvendëspresidenti i Barcelonës: Xavi do të qëndrojë

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës