Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

ina-online
ina-online

03/12/2023

Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku me Austrinë, Holandën dhe fituesin e Play-Off që vjen nga Liga A.

“Gjelat” e drejtuar nga trajneri Didier Deschamps konsiderohet si një nga kombëtaret favorite për t’i shkuar deri në fund turneut.

Një nga lojtarët kryesorë të Francës, Olivier Giroud bën edhe një “premtim”, nëse kombëtarja e tij fiton Euro 2024, atëherë ai do të tërhiqet nga futbolli.

“Europiani më mungon, nëse e fitojmë atëherë do të tërhiqem.

Edhe pse tërheqja nga futbolli mund të jetë një opsion edhe nëse nuk e fitojmë Europianin.

Dua të përfitoj nga çdo minutë që kam në dispozicion.

Në të kaluarën i thashë shokëve që do të tërhiqesha nëse do të fitonim Botërorin, por nuk ndodhi kështu. Kam shtatë tituj me kombëtaren, kam ende shumë ambicie”, u shpreh 37-vjeçari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

INFO

NA NDIQ