Gjashtë të vdekur nga përmbytjet e tmerrshme në Slloveni

INA
INA

7 Gusht, 2023

Numri i të vdekurve nga përmbytjet katastrofike që goditën Slloveninë sot është rritur në gjashtë, pasi në lumin e fryrë Temenica janë gjetur trupat e një burri që po punonte për riparimin e dëmeve dhe një trup tjetër, transmeton STA.

Gjatë natës së kaluar, zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të eliminuar pasojat e përmbytjeve në 57 raste, kryesisht në Pomurje dhe Carinthia.

Disa zona janë ende të përmbytura, shumë rrugë janë ende të mbyllura, ndërsa shërbimet kompetente paralajmërojnë se me zvogëlimin e ujit do të rritet rreziku për rrëshqitje të dheut në ato vende.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

euro

Rriten rrogat në Mal të Zi, ja sa shkon mesatarja

ushtria serbe

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

Christopher Hill Kristofer

Ambasada e SHBA-së në Beograd reagon duke shpërndarë njoftimin e Blinkenit

kurti-vucic-borel-lajcak

Standard: Perëndimi po ia mban anën Serbisë, çmimin detyrohen ta paguajnë fqinjët

INFO

NA NDIQ