Gjatë fundjavës temperatura mbi mesataren

INA
INA

02/02/2024

Pranverë në shkurt – por dimri ende nuk dorëzohet!

Metereologët, sic njofton KlanM, thonë se gjatë fundjavës së fillimit të javës së ardhshme, temperaturat ditore do të pësojnë rritje të dukshme dhe do të jenë mbi mesataren. Temperaturat maksimale nëpër shumë vende do të shkojnë deri në 20 gradë.

Temperaturat jo të zakonshme për këtë periudhë të vitit, sipas metereologëve, janë si rezultat I lëvizjes së masës së ngrohtë ajrore me origjinë nga Afrika mbi kontinentin evropian deri më 10 shkurt.

Metereologët, sic njofton KlanM, parashikojnë që pas 10 shkurtit pritet të kthehet dimri dhe bora në Evropë, kurse deri në fund të shkurtit moti do të jetë më I ftohtë me depërtime më të shpeshta të masave të ftohta ajrore nga Arktiku drejt vendeve tona.

Sipas parashikimeve, gjatë shkurtit priten edhe reshje shiu dhe dëbore, kurse i gjithë muaji pritet më jetë më i ngrohtë se mesatarja.

Pavarësisht motit stabil e të thatë me temperatura në rritje dhe jo të zakonshme për këtë periudhë të vitit, sic percjell KlanM, metereologët paralajmërojnë se vendi ynë është ende shumë larg për t`i thënë lamtumirë stinës së dimrit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

anketa partite

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

ASH Sela Taravari

Si të dëshmohet se cila është ASH-ja legale? Shehu tregon se kush mund ta marrë vërtetimin nga Gjykata

spb-tetove

Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

administrata-600x360-1

Kush e keqpërdori balanserin, që maqedonasit me të madhe po punësohen si shqiptarë?!

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet mjeku dhe 3 infermiere në spitalin e Strugës

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INFO

NA NDIQ