Gjenden 19 emigrantë, arrestohen tre kontrabandues nga Pakistani

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Janë gjetur 19 mërgimtarë në rrethinën e fshatit Stojakovë në vendkalimin kufitar “Bogorodicë, prej tyre 16 nga India dhe tre nga Pakistani.

“Pas ndërmarrjes së masave është konfirmuar se personat M.O (31), A.A (21) dhe M.A (22) të gjithë nga Pakistani, janë prezantuar rrejshëm se janë nga India, ndërsa në të vërtet kanë qenë udhëheqës të grupit pasiqë e kanë pranuar se kanë për qëllim ta dërgojnë në Republikën e Greqisë”, informoi sot MPB-ja.

Për rastin është njoftuar prokuroi publik nga Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, me urdhër të së cilit të tre personat janë privuar nga liria dhe arrestuar në Stacionin e Policisë në Gjevgjeli.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të dorëzohet kallëzim penal, ndërsa gjatë ditës do të nxjerrjen para gjykatës në procedurën paraprake pranë Gjykatës Themelore Shkup 1.

16 persona emigrantë janë vendosur në Qendrën transite “Vinojug” për procedurë të mëtutjeshme.

TË FUNDIT
35 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
42 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
49 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
51 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
6 orë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
14 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
11 orë
Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona
6 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës
13 orë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ