Gjenden 19 imigrantë afër “Bogorodicës”, arrestohen tre prej tyre

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Janë gjetur 19 imigrantë në rrethinën e fshatit Stojakovë në vendkalimin kufitar me Greqinë “Bogorodicë, 16 prej tyre janë nga India dhe tre nga Pakistani.

“Pas ndërmarrjes së masave është konfirmuar se personat M.O (31), A.A (21) dhe M.A (22) të gjithë nga Pakistani, janë prezantuar rrejshëm se janë nga India, ndërsa në të vërtet kanë qenë udhëheqës të grupit, ata e kanë pranuar se kanë pasur për qëllim ti dërgonin në Republikën e Greqisë”, njoftojnë nga MPB.

Për rastin është njoftuar prokuroi publik nga Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, me urdhër të së cilit të tre personat janë arrestuar në Stacionin e Policisë në Gjevgjeli, 16 imigrantët janë vendosur në Qendrën transite “Vinojug” për procedurë të mëtejshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ