Gjenden dy granata në Liqenin e Ohrit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Katër granata janë gjetur në Liqenin e Ohrit afër Peshtanit. Rasti është raportuar më 15 shkurt 2022 në SPB Ohër.

“Nga hetimet e kryer nga ekipi i ekspertëve nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe ekipet policore, është konstatuar se bëhet fjalë për dy granata të pashpërthyera të kalibrit 75 mm dhe 2 predha artilerie të kalibrit 122 mm, pas së cilës janë larguar në mënyrë të sigurt për procedurë të mëtutjeshme”, thonë nga SPB Ohër.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

komuniteti mysliman në shqipëri

Sot zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman shqiptar, ja kush janë 3 kandidatët! (FOTO)

INFO

NA NDIQ