Gjendet një grua e vdekur në Shkup, para disa ditëve ishte shpallur e zhdukur

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Policia në Shkup ka bërë të ditur se ka gjetur një trup të pajetë të një gruaje të moshuar, e cila sipas njoftimeve paraprake pak ditë më parë ishte shpallur e zhdukur.

“Sot (06.01.2023) në ora 10.03 në SPB Shkup është raportuar se shtetasja Z.L.(68) nga Shkupi është gjetur e vdekur tek manastiri “Shën Jeremia” në fshatin Pintija të Shkupit, për të cilin është raportuar me datë 31.12.2022 se ajo u largua nga shtëpia. Një ekip i ndihmës mjekësore emergjente ka konstatuar vdekjen pa shenja të dukshme dhune dhe me urdhër të Prokurorit Publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, thuhet në raportin e MPB-së.

TË FUNDIT
16 minuta
Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni
30 minuta
Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg
33 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
35 minuta
Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste
2 orë
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
18 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
1 ditë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
5 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
22 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
2 orë
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg

halil snopce

Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar

Screenshot_20240530-120957~2

Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

INFO

NA NDIQ