Gjendet trupi i pajetë në lumin Vardar, bëhet i ditur identiteti

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/03/2022

Ministria e Brendshme njoftoi se dje pasdite është gjetur një trup i pajetë në lumin Vardar, përcjell INA.

“Më datë 14.03.2022 në ora 13.30 në SPB Shkup është raportuar se në ujërat e lumit Vardar është vërejtur trupi i pajetë i një mashkulli. Në bregun e lumit tek ‘Dimitar Vlahov’, zyrtarë policorë nga Njësiti i Policisë Intervenuese në SPB Shkup e kanë nxjerrë trupin nga uji dhe është konstatuar se është Z.G (74) nga Shkupi. Vdekjen pa gjurmë dhune e ka konstatuar ekipi i ambulancës dhe me urdhër të prokurorit publik, trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, njofton MPB.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

gashi afrim

Gashi: Mushkëritë e qytetit nuk duhet t’ua lëmë t’i ngulfasin të paaftët

INFO

NA NDIQ