Gjendja me gripin, Mexhiti: Kam dhënë urdhër, vizitat në spitale të ndalohen në maksimum

INA
INA

17/01/2024

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti tha se duhet të respektohen rekomandimet e djeshme të KSI-së, përcjell TV21. Mexhiti tha se nuk ka nevojë për panik në lidhje me situatën me gripin sezonal, por bëri apel që qytetarët të kenë kujdes në ambientet e mbyllura.

“Veç me shërbimet sot kam dhënë urdhër, që në të gjitha pjesët hospitale, ku pacientët rrinë nëpër spitale, të ndalohen vizitat në maksimum, deri sa të kalojmë këtë periudhën e gripit”, theksoi Mexhiti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ