Gjendja shëndetësore e Boki-13 është alarmante, thonë avokatët e tij

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Avokatët e Bojan Jovanovskit Boki-13 paraditen e sotme kanë reaguar në lidhje me gjendjen shëndetësore të klientit të tij, përcjell TV21. Të njëjtit përmes një kumtese thonë se gjendja shëndetësore e të dënuarit në rastin “Reket” është alarmante.

Kjo vjen pasi Jovanovski të martën (7 mars) u dërgua në Klinikën e Gastroenterohepatologjisë për ekzaminim ku, siç pohojnë avokatët e tij mbrojtës, i është sugjeruar që të kryhet një operacion për heqjen e plotë të lukthit.

“Të gjeturat nga gastroskopia e kryer janë referuar dhe miratuar nga kolegjiumi i ekspertëve të Klinikës në Shkup. Jeta e të dënuarit Bojan Jovanovski është vënë në rrezik, sepse është e sigurt se në çdo moment do të krijohet një komplikacion fatal për jetën e tij, kështu që në vend të procedurës ligjore kemi situatën e lojërave të fatit nga organet kompetente ndërsa jeta e të dënuarit Bojan Jovanovski vihet në bast”, thuhet mes tjerash në reagimin e ekipit mbrojtës të Boki 13.

TË FUNDIT
3 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
3 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
3 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
6 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

15 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Petrovska: Hipokrizi që një kandidat për ministër është ndjekës i regjimit të Putinit
14 orë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
8 orë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
14 orë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë
8 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
12 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
7 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
12 orë
Kovaçevski: Programi i Qeverisë së re nuk përmban një pjesë të madhe të premtimeve, nuk do ta mbështesim

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ