Gjendja sot në kufijtë e Maqedonisë së Veriut, ja sa duhet të prisni

ina-online
ina-online

02/08/2023

Në pikat kufitare të Maqedonisë së Veriut edhe sot ka pritje të gjata, për shkak të fluksit të madh për shkak të festave.

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se në vendkalimin kufitar Tabanoc pritjet janë varësisht nga periudhat kur ka lëvizje më të mëdha dhe se mund të vonoheni deri në 1 orë pritje.

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet rreth 40 minuta. Po ashtu pritje të shkurtëra ka edhe në vendkalimet e tjera si Qafë Thanë, Bllacë, por janë me intensitet më të ulët. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ