Shefi i Armatës së Maqedonisë për vizitë zyrtare tek Forcat e Armatosura të Serbisë

Picture of ina-online
ina-online

06/10/2023

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës së Republikës së Maqedonisë (ARM), gjenerallejtënant Vasko Gjurçinovski sot ndodhet për vizitë zyrtare në Forcat e Armatosura të Serbisë.

Në kuadër të vizitës ai do të qëndrojnë Shtabin e Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, ku do të ketë takim me kolegun e tij serb, gjeneralin Milan Mojsiloviq.

Sipas njoftimit, nismat rajonale do të diskutohen si platforma për forcimin dhe ruajtjen e stabilitetit dhe sigurisë së rajonit si prioritet, që arrihet përmes dialogut të hapur dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore.

“Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Serbia marrin pjesë në iniciativat rajonale SEDM, Forcat Mjekësore Ballkanike, iniciativën B-9 të Shefave të Shtabit të Përgjithshëm dhe Qendrës për Bashkëpunim të Sigurisë – RAKVIAK, të cilat janë me interes të përbashkët për vendet dhe përmes të cilave Promovohet bashkëpunimi dypalësh dhe siguria rajonale”, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm i ARM.(INA)

TË FUNDIT
56 sekonda
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
4 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

ME TE LEXUARA

6 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
10 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
4 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
10 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
6 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

448950491_1036715154484673_7586924692570773989_n

Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

INFO

NA NDIQ