Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

Picture of INA
INA

22/06/2024

Gjeorgjia e ka shijuar pikën e parë në një Kampionat Evropian.

Ata barazuan 1:1 me Çekinë në xhiron e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Evropian.

Hlozek shënoi për Çekinë në minutën e 23-të, por goli u anulua nga sistemi VAR për prekje me dorë.

E Gjeorgjia arriti të kalonte në epërsi në sekondat e fundit të pjesës së parë, shkruan Gazeta Express.

Ishte Mikautadze që u tregua i saktë nga penalltia për 1:0.

Por, Patrick Schick në pjesën e dytë arriti të barazonte shifrat në minutën e 59-të.

Me këtë barazim, tani Çekia dhe Gjeorgjia kanë nga një pikë në pozitat tre dhe katër.

E ky barazim i jep edhe më shumë gjasa Shqipërisë, që edhe me një barazim eventual ndaj Spanjës të sigurojë kualifikimin tutje, megjithatë kjo matematikë do të varet nga shumë ndeshje që luhen në vijim.

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
8 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ