​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

ina-online
ina-online

01/12/2023

Jude Bellingham nënshkroi për Real Madridin para 177 ditëve, dhe që nga atëherë ka treguar paraqitje fantastike.

Bellingham deri tani ka arritur të bëjë 16 paraqitje në të gjitha garat për Realin, duke shënuar 15 gola dhe duke regjistruar katër asistime, raporton KosovaPress.

Përveç këtyre statistikave, Bellingham fitoi edhe Kopa Award Trophy, si dhe Golden Boy Award.

Më tej, Bellingham u zgjodh edhe lojtari më i mirë i muajit gusht dhe tetor në La Liga.

Bellingham gjithashtu ka fituar edhe çmimin lojtari më i mirë i ndeshjes plot nëntë herë.

Ylli anglez u zgjodh edhe lojtari më i mirë i muajit gusht, shtator dhe tetor te Real Madridi.

Bellingham shënoi dy gola në debutimin e tij në “El Clasico” si mysafirë i Barcelonës, ndërsa është edhe lojtari i parë që ka shënuar në katër ndeshjet e tij të para në Ligën e Kampionëve.

Bellingham ka tejkaluar edhe Cristiano Ronaldon e Di Stefanon, pasi që ka shënuar më së shumti gola në 15 ndeshjet e para si lojtar i ri i Real Madridit, në histori të klubit.

Kanë kaluar vetëm katër muaj që nga transferimi i tij, dhe Bellingham ka statistika të çmendura si lojtar i Real Madridit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ