Gjermani fiton xhekpotin prej 14 milionë eurove

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Një shtetas gjerman ka fituar xhekpotin e lotarisë evropiane “Euroxhekpot”, duke fituar një shumë prej 14.3 milionë eurove.

Në xhiron e 65-të të kësaj lotarie është tërhequr çmimi kryesor i njohur si 5+2 me një vlerë prej 14.3 milionë eurove.

“Euroxhekpot” është lotaria transnacionale evropiane e lansuar më 2012. Pjesë e saj janë qytetarët nga vendet e BE-së, edhe ate nga shtator 2017.(INA)

TË FUNDIT
20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
2 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
2 ditë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
2 ditë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
2 ditë
Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

ME TE LEXUARA

20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

LEXO MË SHUMË

gazprom

Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

Lidl

Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”

OPTIKA INDZI

Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

mickoski

Mickoski zbardhi investimin e parë të huaj në Maqedoninë e Veriut

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

ekonomi investim plan menaxhim

Investimet e huaja në nivelin më të lartë historik në Shqipëri, 353 milionë euro në tre muajt e parë

gruri-ukraine-rusi-anijet

Prodhimi i grurit, Maqedoninë e shpëtim importi

INFO

NA NDIQ