Gjermani/ Sulmohet me armë zjarri qendra e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg, 7 të vdekur

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas të shtënave në Hamburg, raporton Deutsche Welle.

Të shtënat fatale u qëlluan rreth orës 21:00 në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait – një ndërtesë që përdoret për rite fetare.

Sipas informacioneve të mediave gjermane, shtatë persona u vranë dhe të paktën tetë të tjerë u plagosën.

Policia flet për një situatë të rëndë.

Popullsia u paralajmërua për “rrezik ekstrem” përmes aplikacionit të paralajmërimit të fatkeqësive.

Policia bëri thirrje për të shmangur zonën e prekur rreth Deelbwge. “Kërkoni strehim në një ndërtesë menjëherë,” tha ai. “Përdorni telefonin vetëm në raste urgjente ekstreme në mënyrë që linjat të mos shemben”.

Një zëdhënës i policisë tha: “Ne morëm telefonata rreth orës 21:15 se aty kishin qëlluar të shtëna”.

Oficerët aty pranë nxituan drejt kishës, madje dëgjuan një të shtënë tjetër kur hynë në ndërtesë! Sipas informacioneve të BILD, ata gjetën të vdekurin e shtatë në katin e sipërm.

“Deri më tani nuk ka të dhëna për një autor të arratisur”, tha zëdhënësi.

TË FUNDIT
3 orë
Qeveria emëroi disa drejtorë
5 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë
5 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
5 orë
Ministri Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat
7 orë
Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina
9 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
1 ditë
Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet
7 orë
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës
1 ditë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën
7 orë
Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve
1 ditë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

LEXO MË SHUMË

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0039

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

arben taravari

Ministri Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat

Pançe Toshovski

Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve

ridvan ibrahimi

Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

IMG_4667

Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

IMG_4668

Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

ahmeti drin ali

VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit

INFO

NA NDIQ