Gjermania arreston shtetasin e RMV, i kërkuar nga Interpoli

INA
INA

25/01/2024

Natën e së hënës në të martë, oficerët e patrullës së policisë federale gjermane arritën të arrestojnë një hajn të kërkuar ndërkombëtarisht në Stacionin Qendror të Bremenit

Shtetasi 34-vjeçar nga RMV ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarisht nga Interpoli dhe BKA për vjedhje me armë, vjedhje në grup dhe vjedhje banesash.

Si pjesë e kontrolleve për të rritur sigurinë e udhëtarëve, burri i ra në sy rrjetit të oficerëve të policisë federale nga stacioni në Stacionin Qendror të Bremenit, të cilët kishin përvojë në vendndodhjen dhe vendin e ngjarjes. Hetimet zbuluan cakun e shumëkërkuar ndërkombëtar, raporton portali Shtegu.

Pasi u paraqit në komisariatin federal dhe u konfirmua nga një gjykatës, burri, i cili ndodhej në Gjermani pa pasaportë apo leje qëndrimi, tani u gjend në një burg të Bremenit.

BKA është përgjegjëse për koordinimin e vendndodhjes së të arrestuarit me autoritetet e RMV.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

INFO

NA NDIQ