Gjermania e ktheu Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve me rrezik

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2022

Për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, Republika Federale e Gjermanisë e vendosi Republikën e Maqedonisë së Veriut në listën e vendeve me rrezik.

Me vendimin e fundit të autoriteteve gjermane, nga shtetasit e Maqedonisë së Veriut gjatë hyrjes në Gjermani kërkohet regjistrim elektronik dhe posedim i certificatës së vaksinimit ose kalimit të sëmundjes ose PCR negativ.

Për ata që nuk janë infektuar me Covid dhe nuk janë vaksinuar, vijon masa e karantinës dhjetëditore, teksa mund të lirohen në ditën e pestë me PCR test negativ.

Nga kjo masë përjashtohen fëmijët e pavaksinuar deri në gjashtë vjeç, për të cilët megjithatë vijon karantinë deri në pesë ditë./MIA

TË FUNDIT
39 minuta
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
1 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
3 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet arsimtari që rrahu nxënësin në Bogovinë (Video)
8 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
1 ditë
Përbërja e re e qeverisë së bashku me programin e punës, më 17 qershor dorëzohet në Kuvend
3 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 ditë
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel
21 orë
Sela: Nuk ka përçarje të Frontit Europian, unë jam zotuar dhe i qëndroj fjalës së dhënë!
1 ditë
Bastisje në Veles, gjendet drogë dhe armë, arrestohen 4 persona
8 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën

LEXO MË SHUMË

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ