Gjermania mbyll 4 nga 5 konsullatat ruse në vend

INA
INA

31 Maj, 2023

Ministria Federale e Punëve të Jashtme njoftoi vendimin e saj për mbylljen e katër nga pesë konsullatat ruse në Gjermani.

Masa vjen si një reagim ndaj vendimit të Moskës për të kufizuar numrin e anëtarëve të misionit gjerman në Rusi, gjë që tani e bën jashtëzakonisht të vështirë funksionimin për shumë konsullata gjermane./abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

robert fico

Partia majtiste e ish-kryeministrit pro-rus i fiton zgjedhjet në Sllovaki

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

erdogan

“Terroristët nuk do të kenë kurrë sukses”, thotë Erdogan

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

kina

SHBA paralajmëron për planet e Kinës për mbizotërimin e informacionit

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

biden-trump

Biden intesifikon sulmet ndaj Trump, bën kritikën më të fortë deri më tani

wagner-vagner

Putin takohet me ish-komandantin e Wagner-it

stoltenberg nato

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

INFO

NA NDIQ