Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

Picture of ina-online
ina-online

14/06/2024

Gjermania nisi në mënyrën më të mirë të mundshme Evropianin që e luan në shtëpi.

Ekipi i drejtuar nga Julian Nagelsmann fitoi 5-1 ndaj Skocisë, në ndeshjen hapëse të “Euro 2024” që u luajt në Mynih, në stadiumin “Allianz Arena”.

“Pancerat” e mbyllën pjesën e parë në avantazh të trefishtë, me golat e dy talenteve Florian Wirtz dhe Jamal Musiala, dhe një penallti të kthyer në gol nga Kai Havertz.

Plani i Julian Nagelsmann funksionoi që në fillim, edhe pse minutat e para të sfidës që çeli siparin e Euro2024 u karakterizuan nga nervozizmi në të dy kampet.

Në pjesën e dytë, Fullkrug, i ardhur nga stoli, shënoi edhe golin e katërt, ndërsa Skocia shënoi golin e nderit falë autogolit të Rudiger.

Në minutat shtesë, Emre Can vulosi rezultatin e ndeshjes me golin e pestë.

TË FUNDIT
1 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
4 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

ME TE LEXUARA

18 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
17 orë
Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat
4 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

INFO

NA NDIQ