Gjesti fantastik i Messit, e ftoi ish-kapitenin e Inter Miamit për ta ngritur së bashku trofeun

INA
INA

20 Gusht, 2023

Lionel Messi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në MLS.

Ylli argjentinas u tregua vendimtar edhe njëherë tjetër në finale e Kupës së Ligës, shkruan Gazeta Express.Shtatë herë fituesi i Topit të Artë realizoi një gol spektakolar nga distance për ta kaluar Inter Miamin në epërsi në minutën e 23-të të ndeshjes.

Rezultati u barazua më pas në të 57-tën kur shënoi Picault.

E deri në fund nuk u shënuan gola të tjerë dhe ndeshja u desh të përcaktohej në penallti.

Pas 22 penalltive të ekzekutuara, ishte Inter Miami që triumfoi në fund duke e fituar trofeun.

E ngritjen e trofeut, kapiteni Messi nuk e bëri i vetëm.

Ai ia dha shiritin ish-kapitenit të Inter Miamit, Yedlin dhe e ngritën së bashku trofeun e fituar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ