Gjiganti italian interesohet për Vedat Muriqin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Vedat Muriqi po e kalon njërin prej sezoneve më të mira të karrierës.

E kjo ka bërë që sulmuesi kosovar të bëhet objektiv i klubeve të mëdha evropiane.

Kohëve të fundit, interesim për përfaqësuesin e Kosovës kishin shfaqur klubet e Premierligës dhe të La Ligës.

Por, tash duket se listës i është shtuar edhe një klub nga Serie A.

Nuk bëhet fjalë për Lazion, ku “Pirati” e pati një eksperiencë dëshpëruese, por për Interin.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat italiane, sipas të cilave, “Nerazzurri” po planifikojnë ta transferojnë sulmuesin e Mallorcës në vend të Romelu Lukakut dhe Joaquin Correas, që pritet të largohen nga Milano.

Krahas ish-futbollistit të Fenerbahçes, Zikaltrit janë të interesuar edhe për Eden Hazardin e Real Madridit.

Muriqi i ka realizuar 10 gola në këtë sezon me Mallorcan dhe është njëri prej golashënuesve më të mirë në La Liga deri tash.

Ai kishte shkëlqyer me ekipin ishullor edhe në pjesën e dytë të sezonit të kaluar, kur ishte huazuar nga Lazio, pasi e kishte shpëtuar Mallorcën pa rënë nga liga.

Edhe pse vetë futbollisti ka thënë se ndihet i lumtur në Mallorca dhe se nuk po mendon të largohet dhe përkundër faktit se është bërë mjaft i dashur për tifozët e këtij klubi, futbollit nuk i dihet kurrë.

TË FUNDIT
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
22 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ