Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”

Picture of ina-online
ina-online

18/06/2024

Përfaqësuesja shqiptare ka mbërritur në Hamburg ku do të zhvillojë ndeshjen e dytë të grupit në finalet e Kampionatit Europian, “Gjermani 2024”.

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes trajneri Brazilian Sylvinho doli sëbashku me kapitenin Berat Gjimshiti.

Sa do të ndryshojë Shqipëri në ndeshjen e rradhës: “Ne këtu luajmë me skuadra shumë të forta dhe një gabim i vogël të ndëshkon ashtu si ndodhi. Këtë gjë duhet të ndryshojmë për këtë ndeshje të dyë.

Pasalic e keni pas shok skuadre, a keni folur: “Dikur po, tani jo, ajo që më ka mbet mendje është se Kroacia nuk ka luajtur kurrë me Shqipërinë më thoshte, më vjen mirë që do ta shoh nesër në fushë.

Kam folur me disa lojtarë pas ndeshjes së parë dhe ajo që duhet të rikuperojmë më tepër është ana psikologjike se sa ajo fizike. Kam folur me shokët e ekipit sigurisht me më të rinjtë që kanë më pak eksperiencë. Në ndeshje të tilla si ajo me Italinë duhet shumë eksperiencë, ajo që duhej të bënim ishte të ndalnim ritmin e tyre që ne nuk e bëmë dot, ndonjëherë duhet të jesh pak i pisët në fushë dhe të marrësh atë që do.

Kroacia bëri një ndeshje jo të mirë në të parën dhe humbën ashtu si ne, por edhe ne do të tentojmë më të mirën, ashtu si do ta bëjnë ata, do të shohim se kush do ta fitojë këtë duel..

TË FUNDIT
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ