Gjithçka zyrtare, Ter Stegen “katalanas” deri në vitin 2028

ina-online
ina-online

26 Gusht, 2023

Pas shumë javësh negociata, “katalanasit” e Barcelona kanë arritur të rinovojnë marrëveshjen me “gardianin” gjerman të portës, Marc-Andre ter Stegen deri më 30 qershor të vitit 2028.

“Shtatlarti” gjerman do të përfitojë në kontratën e tij të re, një klauzolë lirimi prej 500 milionë eurosh, shifër kjo që vështirë të paguhet nga klubet që kërkojnë shërbimet e “gardianit” 31-vjeçar.

Ndërkaq kujtojmë se te “blaugranat”, gjermani erdhi nga skuadra e Borussia Monchengladbach në verën e vitit 2014 dhe përgjatë 9 viteve, në Spanjë, Ter Stegen ka fituar 5 kampionate, 5 Kupë të Mbretit, 1 Champions League, 3 Superkupa Spanjolle, 1 Superkupë Evropiane dhe 1 Kupë të Botës për Klube.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ