Gjithçka zyrtare, Ter Stegen “katalanas” deri në vitin 2028

ina-online
ina-online

26 Gusht, 2023

Pas shumë javësh negociata, “katalanasit” e Barcelona kanë arritur të rinovojnë marrëveshjen me “gardianin” gjerman të portës, Marc-Andre ter Stegen deri më 30 qershor të vitit 2028.

“Shtatlarti” gjerman do të përfitojë në kontratën e tij të re, një klauzolë lirimi prej 500 milionë eurosh, shifër kjo që vështirë të paguhet nga klubet që kërkojnë shërbimet e “gardianit” 31-vjeçar.

Ndërkaq kujtojmë se te “blaugranat”, gjermani erdhi nga skuadra e Borussia Monchengladbach në verën e vitit 2014 dhe përgjatë 9 viteve, në Spanjë, Ter Stegen ka fituar 5 kampionate, 5 Kupë të Mbretit, 1 Champions League, 3 Superkupa Spanjolle, 1 Superkupë Evropiane dhe 1 Kupë të Botës për Klube. /i.m /abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Armend Destani

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

klubi karate kumanove bashkimi

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ