Gjoba për 42 autobusë për transportin e nxënësve, njëri ishte pa leje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Gjatë ditës së djeshme, në periudhën nga ora 12:00 deri në orën 16:00, në territorin e shtetit është kryer një kontroll aksion i mjeteve që kryejnë transport publik të nxënësve.

Gjatë kontrollit u konstatua se disa autobusë lëvizin në kundërshtim me ligjin duke mos plotësuar kushtet e transportit publik, ashtu ndaj 42 prej tyre janë shqiptuar gjoba kundërvajtje rrugore.

Tre automjete janë dërguar për kontroll të jashtëzakonshëm teknik.

Sipas policisë, kontrollet në qarkullim janë bërë për të rritur sigurinë e nxënësve gjatë transportit të tyre. MPB tha se aksioni do të vijoj edhe në ditët në vijim. Ata apelojnë që të gjithë të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor për siguri më të madhe.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ