Gjobiten 143 shoferë në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Policia ka vijuar dje me kontrolle të intensifikuara të aksionit në zonën e qarkullimit rrugor.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 143 masa, nga të cilat 24 gjoba për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 21 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, katër për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

“Janë vendosur shtatë masa për përdorimin e celularit, tre gjoba për kalimin e sinjalit të mbyllur (semafori i kuq), shtatë masa për parakalim dhe shmangie të paligjshme”, njoftojnë nga policia.

Nga MPB njoftojnë se kontrollet e intensifikuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

TË FUNDIT
4 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
4 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
5 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni, vdekshmëria vitin e kaluar është ulur me 10% – më shumë kanë vdekur meshkuj
21 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
1 ditë
Pse e kërcënoi Shqipëria Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës? Tregon Pandeli Majko
4 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
MASH: Nxënësit që plotësojnë kushtet do të kompensohen për gjashtë muaj!

LEXO MË SHUMË

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

INFO

NA NDIQ