Gjobiten 15 shoferë në Tetovë për mosparkim të rregullt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Nga SPB Tetovë njoftojnë se ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara për rregullim më të madh të parkingjeve në Tetovë.

“Dje (31-janar) janë zbuluar dhe gjobitur gjithsej 15 automjete gabim të parkuara dhe në mënyrë të kundërligjshme, të cilat janë ngritur nga “Shërbimi merimangë” i Tetovar.

Për pronarët e automjeteve janë përgatitur dhe do të përballen me gjobat e parashikuara me ligj”, thonë nga SPB Tetovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ