Gjobiten 161 vozitës, 42 për tejkalim të shpejtësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2022

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme (15.03.2022) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 161 sanksione, prej të cilave 42 për tejkalim të shpejtësisë, 20 për drejtimin e automjetit pa patentë shoferë, 13 gjoba për automjete të paregjistruara dhe në gjendje jo të rregullt teknike.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 6 masa për shfrytëzimin e telefonit celular gjatë drejtimit të automjetit, 7 sanksione për drejtimin e automjetit në gjendje të dehur, pesë sanksione për shoferë fillestarë dhe 45 sanksione për automjete të parkuara në mënyrë të parregullt.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ