Gjobiten 250 shoferë në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Shkurt, 2022

MPB njofton se dje kanë vazhduar me kontrollet e intensifikuara në rrugën e komunikacionit.

Në gjithë territorin e Shkupit janë shqiptuar 250 masa, në mesin e të cilave 86 për tejkalim të shpejtësisë, 40 gjoba për mosdhënie përparësi këmbësorëve, 30 masa për këmbësorët të cilat kanë shkelur rregullat në komunikacion.

Janë dhënë edhe 11 gjoba për drejtim të automjeteve pa patentë shoferë, gjashtë gjoba për vetura të paregjistruara, gjashtë gjoba për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 47 për parkim të parregullt.

Nga MPB shtojnë se kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ