Gjobiten 57 automjete kryenin transport publik në Maqedoni, 30 me frena me defekt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

MPB njofton se dje policia ka kryer kontrolle të intensifikuara, ku janë gjobitur 57 shoferë.

“Gjatë ditës së djeshme (23.02.2022) zyrtarët policorë kanë kryer kontrolle në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për gjobitjen e automjeteve për kundërvajtje me të cilat kryhet transport publik i udhëtarëve, me ç’rast janë gjobitur 57 automjete.

Prej tyre, 30 për shkak të defektit me pajisjet e frenimit, katër për shkak të defektit të pajisjes drejtuese, si dhe llojeve të tjera të keqfunksionimeve”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje thonë se kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

INFO

NA NDIQ