Gjobiten 91 shoferë për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

MPB njofton se dje ka kryer kontrolle të intensifikuara për të ndëshkuar persona që drejtojnë automjetet në ndikimin e alkoolit.

“Gjatë mbrëmjes së djeshme (14.02.2023) në periudhën nga ora 21:00 deri në ora 03:00, janë kryer kontrolle të intensifikuara për sanksionimin e shoferëve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me çka janë gjobitur 91 prej tyre.

Prej tyre 18 janë në territorin e SPB Kumanovë, 13 në territorin e SPB Shkup, 11 në territorin e SPB Manastir…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
8 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
10 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

17 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
12 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
17 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
10 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
17 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ