Gjobitet shoferi i cili voziste me 167 km/h në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Policia dje ka shqiptuar 49 masa për shoferët të cilët kanë tejkaluar shpejtësisë gjatë drejtimit të automjeteve në Qytetin e Shkupit.

Në mesin e të gjobiturve është edhe një shoferë i cili ka drejtuar automjetin me shpejtësi prej 167 kilometra në orë.

Janë shqiptuar 14 masa për personat që kanë drejtuar automjetet pa patentë shoferë, 10 për mosdhënie përparësi këmbësorëve, shtatë masa për vetura të paregjistruara, tre masa për kalim në semaforë të kuq, 45 për parkim jo të rregullt.

Nga MPB thonë se kontrollet e intensifikuara në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ