Gjorgjievski: Danella nuk i di kufijtë e Shkupit dhe kompetencave të saja, dënimi i shqiptuar për Kisella Vodën nuk ka bazë juridike

INA
INA

12 Korrik, 2023

Komuna e Kisella Vodës nuk do të paguajë as edhe një denarë për dënimin e shqiptuar nga Qyteti i Shkupit për hedhjen e mbeturinave para deponisë rajonale “Drislla”, shkruan TV21. Këtë e bëri të ditur vetë kryetari i Kisella Vodës i cili thekson se dënimi prej 90 mijë eurove i shqiptuar nga inspektorët e Qytetit të Shkupit nuk ka bazë sepse deponia “Drislla” është jashtë kufijve të qytetit të Shkupit dhe jashtë kompetencave të Qytetit.

Gjorgjievski theksoi se për këtë dënim ende nuk kanë marrë njoftim zyrtar megjithatë njoftoi se do të dorëzojnë padi penale kundër Qytetit të Shkupit, kryetares Danella Arsovska dhe drejtoreshës së NP Higjiena Komunale, Kosana Maznevës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

INFO

NA NDIQ