Gjuajte me armë në “East Gate”!

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë me informacionet e para për gjuajtjen me armë në qendrën tregtare “East gate” në Shkup. Bëri të ditur se pati atentat.

“Më 25.08.2023 rreth orës 15.50 në SPB Shkup ka arritur denoncimi se në parkingun e qendrës tregtare në Shkup, një person që ka qenë me veturën “Audi”, ka gjuajtur drejt R.T.(39) nga Shkupi, por nuk e ka qëlluar. Në veturë, sipas denoncimit pati edhe një person. Persona të lënduar nuk ka. Është njoftuar prokurori publik dhe ndërmerren masat për zbardhjen e rastit”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

svecla gazmend hoxha

Hoxha: Ky ishte qëllimi Serbisë me sulmin në Banjskë

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

shaip kamberi

Kamberi: Ndikimi i politikës serbe në drejtësi është fatal, por, me aktin e sotëm, ajo po merr epitetin e shtetit “sponsor të terrorizmit”

INFO

NA NDIQ