Gjuajtje me armë në drejtim të policisë në veri të Kosovës

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Sot në orët e para të mëngjesit në afërsi të Çeçevës, në Zubin Potok disa persona kanë gjuajtur me armë zjarri në drejtim të Policisë së Kosovës.

Zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut të Mitrovicës, Veton Elshani, për portalin rtv21.tv konfirmoi se Policia ka hasur në tri vetura dhe një furgon që dyshoheshin se përdoreshin për kontrabandim të mallrave dhe se gjatë tentimit për ndalim kanë filluar të shtënat.

Elshani ka bërë të ditur se kanë arrestuar pesë persona, katër serbë dhe një shqiptar, dhe se një person tjetër është në kërkim.

“Sot në orët e hershme të mëngjesit në rrethinën e Komunës së Zubin Potokut, Policia ka hasur në një furgon dhe disa vetura të cilat besohej se kontrabandonin mallra. Gjatë tentimit për ndalim, ka pasur shkëmbim me armë zjarri, por nuk ka të plagosur. Pesë persona janë arrestuar, katër serbë dhe një shqiptar, dhe një është në kërkim, ndërsa janë konfiskuar një furgon dhe tri vetura. Brenda furgonit janë gjetur cigare të kontrabanduara. Rasti ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit”, ka thënë Elshani./21Media

TË FUNDIT
8 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
9 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
16 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
19 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
20 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

ME TE LEXUARA

9 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
8 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
20 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
19 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
16 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

LEXO MË SHUMË

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

INFO

NA NDIQ