Gjykata e Apelit ul dënimin e shkaktarit të vdekjes së 11 vjeçares

Picture of INA
INA

07/08/2023

Gjykata e Apelit ia uli dënimin Angellçe Nikolovsit i cili në gjendje të alkoolizuar me makinën e tij në dhjetorit të vitit të kaluar shkaktoi vdekjen e një vajze 11 vjeçare ndërsa lëndoi rëndë nënën e tij në kalimin për këmbësorë në Veles. Nikollov do të vuaj dënim prej 8 vjet burg, pasi Gjykata e Apelit ia uli dënimin për 10 vjet.

Dënimi është ulur për dy veprat për të cilat ngarkohet Nikollov “vepra të rënda ndaj sigurisë së njerëzve” dhe “mosdhënia e ndihmës personit në aksident trafiku”. 28 vjeçari shkaktoi aksidentin fatal në kohën kur kishte ndalesë për drejtimin e makinës, ndërsa i akuzuari pasi aksidentoi nënë e bijë u largua nga vendi i ngjarjes duke u fshehur për plot 30 orë, pa u interesuar për fatin e tyre. Ai dy herë ishte i dënuar për vozitje në gjendje të alkoolizuar. /alsat.mk

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
16 orë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
10 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
16 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
8 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
15 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ