Gjykata merr vendim për të riun që i dogji Noizyt Ferrarin

INA
INA

16 Gusht, 2023

Gjykata e Durrësit ka vendosur të lerë në burg vlonjatin Siar Konti, i arrestuar disa ditë më parë nën akuzën e zjarrvënies së qëllimshme dhe shkatërrimit të pronës me zjarr.

Konti u kap nga kamerat e sigurisë teksa i vendoste flakën një mjeti tip Ferrari, të reperit Rigels Rajku, i njohur me emrin e artit “Noizy”.

Për këtë ngjarje është ndaluar dhe një 17 vjeçar, për të cilin gjykata dha masën detyrim paraqitje, si bashkëpunëtor në zjarrvënie.

Para policisë, Siar Konti pranoi autorësinë e ngjarjes dhe deklaroi se ishte paguar nga një reper tjetër, i njohur si Cllevio për të djegur Ferrarin 300 mijë eurosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LUIZ

Luiz Ejlli vjen me një interpretim briliant (video)

beniada

‘Oj k… kujdes se u këpute’! Ndjekësi e ofendon me fjalor banal, Beniada i kthehet si kurrë se keni imagjinuar!

almeda

Almeda Abazi kthehet prezantuese në spektaklin e rëndësishëm në Shqipëri

big mama

Një nuse buzëkuqe si Big Mama

bebe rexha

Bebe Rexha paralajmëron publikimin e klipit të ri “One In A Million” me skena mjaft provokuese

filmi olta luizi

Zbulohet data, kur do shfaqet për publikun filmi me protagonist Luizin dhe Oltën

luizi arbana

Zbardhen prapaskenat e “sherrit” të Luizit me Arbanën dhe Eduartin!

arber-hajdari

Arbër Hajdari mbrëmë kishte arsye për të festuar (FOTO)

keanu reevs rivs vesel veseli

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

INFO

NA NDIQ